20140426_170808Με νίκη συνέχισε την εξαιρετική της φετινή πορεία η ομάδα μίνι κοριτσιών του Πανεδεσσαϊκού αντιμετωπίζοντας την ΑΓΕ Πιερίας της παλιάς δόξας του Άρη Γιώργου Χρυσανθόπουλου. Σ’ ένα αγώνα με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ, η ομάδα της Έδεσσας κατάφερε να δημιουργήσει μικρή διαφορά  στα τελευταία λεπτά που τη διατήρησε μέχρι τέλους και να επικρατήσει με 44-41. Οι πράσινες αγωνίστηκαν για μεγάλο χρονικό διάστημα με πολύ μικρότερες ηλικιακά αθλήτριες οι οποίες ανταποκρίθηκαν στην κρισιμότητα του αγώνα, καθώς από την αρχή του παιχνιδιού τραυματίστηκε σε ανύποπτη φάση η Σιβένα και με υπερπροσπάθεια κατάφερε να επιστρέψει στα τελευταία κρίσιμα λεπτά προκειμένου να βοηθήσει την ομάδα της.

Τα δεκάλεπτα: 1ο(04-13), 2ο(20-06)24-19  ημίχρονο, 3ο(06-10)30-29, 4ο(14-12) 44-41 τελικό.

Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Πούφλη) : Σιβένα 12(1τριπ.), Καρτσαμάρη Ν.19, Καρτσαμάρη Κ. 2, Σακίτα 2, Σίπκα 2 , Κύκου 2, Χρήστου 2,  Μποζίνη 5(1 τριπ.)