Την ήττα γνώρισε η παιδική ομάδα του ΓΑΣ Έδεσσα από τον Ευαθλο Πολυκάστρου με σκορ 69-71. Τα παιχνίδι είχε δύο όψεις. Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα του Πολυκάστρου εμφανίστηκε πολύ καλύτερη και μπόρεσε να προηγηθεί με 24-48.
EDESSA_gas-660x330
Όμως στο 2ο ημίχρονο ο ΓΑΣ «ξύπνησε» και μεγάλο πρωταγωνιστή των Μποζίνη σταδιακά μείωνε σκορ, χωρίς τελικά να «προλάβει» να πάρει την νίκη, καθώς το τέλος του παιχνιδιού βρήκε νικήτρια την ομάδα του Πολυκάστρου με 71-69.
Ο ΓΑΣ από αυτόν τον αγώνα κρατάει την εμφάνιση του 2ου ημιχρόνου με επιμέρους σκορ 45-23, ελπίζοντας σε καλύτερες εμφανίσεις στο κοντινό μέλλον.
Διαιτητής: Μποϊτσης
Δεκάλεπτα: 10-24, 24-48 (ημιχ.), 49-59, 69-71(τελικό)
ΓΑΣ Έδεσσας (Μπιτέρνας) : Ρέππας, Καιλίδης, Δουλκερίδης 5, Βάτσης, Μποζίνης 56(4), Τεντζέρης, Γάτσος 2, Παπαδόπουλος 2, Συμεωνίδης 4.