Γ: 10 – 23
Δ: 10 – 11 (τελικό 43 – 52)

Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
Μίλτσης Γ. : Ιωαννίδου Κ. , Μποζίνη Χ. 4 (2β), Παζάρκα Ε. 2 , Σιάντη Ε. 3 (1τρ), Μπουμπαρά Α. , Σιβένα Κ. 6 ( 2β), Καρτσαμάρη Ν. 17 (1τρ), Λυμπάρη Μ. 8 (2τρ, 1β), Σάλα Τ. 2 (2β), Πάχου Ε., Μπαρουτσή Μ.

Άδικη ήττα γνώρισε ο νεανικός ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ για το πρωτάθλημα Γυναικών την περασμένη Κυριακή στο ΔΑΚ Έδεσσας από την ποιοτικότερή και αρκετά έμπειρη ομάδα της Α.Γ.Ε.Πιερίας με σκορ 43 -52.

Τα κορίτσια της πόλης μας μπήκαν δυνατά στο ματς δείχνοντας από νωρίς πως θα παλέψουν το παιχνίδι και θα προσπαθήσουν για ένα καλό αποτέλεσμα.
Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟ μπροστά στο σκορ με 5 πόντους (23 -18), ενώ αν ήταν λίγο πιο προσεκτικές στην τελική προσπάθεια οι αθλήτριες η διαφορά θα ήταν ακόμα μεγαλύτερη.
Στο δεύτερο ημίχρονο η έμπειρη Νικολαίδου ανέλαβε δράση και με συνεχόμενους πόντους και ασσίστ προς την Μυστρίδου που δεν είχε αντίπαλο κάτω από το καλάθι έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους.
Η προσπάθεια για επιστροφή στην τελευταία περίοδο δεν καρποφόρησε καθώς η αστοχία με ελεύθερα σουτ έριξε την ψυχολογία ακόμη περισσότερο με αποτέλεσμα το ματς να ολοκληρωθεί και τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν για το ροζ φύλλο αγώνα.

Συνέχεια στο πρωτάθλημα την Κυριακή 10/4 στην Βέροια με αντίπαλο την ομάδα του Α.Ο.Κ. στις 2μ.