Ο Άρης Υδραίας φιλοξένησε την Ελπίδα Έδεσσας στο γήπεδο της Υδραίας το Σάββατο 10 Φεβρουαρίου.

Ο Άρης φάνηκε ανανεωμένος σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι και παρά του ότι έχασε με 0-4 αν το πιστέψει μπορεί να μείνει στην κατηγορία. Στο πρώτο ημίχρονο παρά την έντονη βροχή υπήρχαν φάσεις με τον Χατζηγεωργίου να σκοράρει στο 18` έξω από την περιοχή με σουτ.

Στη συνέχεια ισορρόπησε η Υδραία και είχε πολύ καλές αποκρούσεις στα σουτ των επιθετικών της Ελπίδας. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χαραλάμπους στο 50` με κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής διαμορφώνει το 0-2.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην περιοχή της Ελπίδας χωρίς ωστόσο να μειώσουν το σκορ. Φτάνοντας στο 85` όπου ο Δεληκώστας αλά Βιέρι εναντίον Μιχόπουλου έβαλε ένα τέρμα από τη δεξιά πλευρά σχεδόν πάνω στη γραμμή με ένα επιδέξιο πλασσέ.

Στο τέλος του αγώνα ο Τσάτσε με ένα καλοτραβηγμένο σουτ εκτός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 0-4 παραμένοντας στον στόχο του που είναι η άνοδος.