Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Μακεδονικό Έδεσσας την Κυριακή κόντρα στην Δάφνη Παναγίτσας με σκορ 2-0.

Οι βυσσινί έχοντας καλή απόδοση σε όλη την διάρκεια του αγώνα κατάφεραν να περιορίσουν τα επιθετικά ατού των φιλοξενούμενων και πέτυχαν μια καθαρή και δίκαιη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες της Παναγίτσας είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά απείλησαν μόνο στο 20′ με σουτ του Φανόπουλου που έδιωξε σε κόρνερ ο Ροδίντσης. Στο 40′ τετ-ατέτ του Καρακατσάνη έβγαλε νικητή τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Μακεδονικός προηγήθηκε με τον Σουλιώτη με ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ. Αφού αρχικά έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων, πέρασε με ντρίπλα έναν αντίπαλο αμυντικό και πάνω από το κεφάλι δεύτερο αμυντικό, σούταρε ενώ η μπάλα ήταν ακόμα στον αέρα και την έστειλε δοκάρι και μέσα στην αντίπαλη εστία. Στο 70′ σε αντεπίθεση ο Ρέτζιας από δεξιά έβγαλε την σέντρα και ο Μπουρδάνης με μονοκόμματο σουτ έκανε το 2-0. Στο υπόλοιπο του αγώνα οι παίκτες της Δάφνης πίεσαν για να ξαναμπούν στο παιχνίδι αλλά ένα σουτ και ένα φάουλ του Μισαηλίδη σταμάτησαν στο δοκάρι των γηπεδούχων.
Για τον Μακεδονικό Έδεσσας (Χαραλάμπους): Ροδίντσης, Σουλιώτης, Μητσόπουλος, Καλογιάννης, Παπαδόπουλος, Μακρίδης (46′ Ρέτζιας), Σκούλης, Γαβριηλίδης, Ηλιάδης, Μπουρδάνης, Καρακατσάνης (81′ Θεολόγου).