Παρά τις απουσίες από την ομάδα της πόλης μας, όπου ο Τζουβάρας Π. και Τζουβάρας Φ. έλειπαν λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, ο Αερωπός M.D. χάνει και τον τερματοφύλακα Μπάρμπα Γ. λόγω αδικαιολόγητης κόκκινης κάρτας, συνέχισε να το παλεύει το παιχνίδι σε μια εχθρική έδρα. Προήγήθηκε στο ημίχρονο με διαφορά ενός τέρματος. Στο δεύτερο μπήκε πολύ δυνατά και προήγηθηκε 21-18 7 λεπτά πριν τη λήξη. Οι Αθηναίοι διαιτητές άρχισαν από εκεί και πέρα τα σφυρίγματα υπέρ του Διομήδη. Τέσσερα πέναλτυ υπέρ του Διομήδη κι ένα τέρμα που χαρακτηριστικά ήταν βήματα, στο τέλος ενώ είχε σταματήσει το παιχνίδι, σε νεκρό χρόνο δώθηκε πέναλτυ φάντασμα υπέρ Διομήδη που μόνο ο διαιτητής είδε. Έτσι λύγισε ο Αερωπός με 25-24.

Τα πεντάλεπτα: 5-3, 5-6, 7-9, 7-11, 10-13, 14-15 (ημίχρονο.) 16-16, 18-18, 18-18, 18-20, 21-22, 25-24 (τελικο)
Διαιτητές: Τσάκωνας-Φωκίτης,
Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 6/6-3/3, Κόκκινη κάρτα: Μπάρμπας 3.1 (επικίνδυνο παιχνίδι), Μαυροδουλάκης 60.00 (επικίνδυνο παιχνίδι)
Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 3.11 λεπτό του αγώνα ο αθλητής της Β΄ομάδας Μπάρμπας Γεώργιος αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για τον λόγο ότι σαν τερματοφύλακας έκανε έξοδο εκτός περιοχής του και δεν κατάφερε να αποκτήσει τον έλεγχο της μπάλας με αποτέλεσμα να προκαλέσει σύγκρουση με τον αντίπαλο. Το δελτίου του αθλητή δεν κρατείται. Στο 60.00 λεπτό του αγώνα ο αθλητής της Β’ ομάδας Μαυροδουλάκης Σταύρος δέχθηκε κόκκινη κάρτα για επικίδυνο παιχνίδι και συγκεκριμέρνα καταλογισμός πέναλτι στα εξτρέμ και στη συνέχεια διαμαρτυρήθηκε προς τους διαιτητές λέγοντας: «άντε ρε μ…, τα ίδια και με τον ΠΑΟΚ τα ίδια κι εδώ μέσα». Το δελτίο του αθλητή κρατείται».
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 1, Γιαννόπουλος 4, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης, Ρουσσόπουλος, Αργυρού 3, Τότος 5, Χαντέλης 6, Λαμπρόπουλος 1, Ζλατάνος, Μπινιάρης, Τσάτσας 3, Σμυρνιώτης, Δάσκαλος.
ΑΕΡΩΠΟΣ MANDYNAMIC(Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μπάρμπας Μαυροδουλάκης 4, Γάτσης, Κράλλης, Θεοδωρόπουλος 2, Δημάκης 2, Βαφείδης, Μισαηλίδης 6, Κυριακού 7, Κεσίδης 3, Αρβανιτίδης, Λάππας.