Την πρώτη της νίκη πέτυχε η παιδική ομάδα του ΓΑΣ Έδεσσας καθώς επιβλήθηκε με 56-48 του Φ.Ο. Αριδαίας. Ο κόουτς Γιάννης Μπιτέρνας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους Λουκόφτση, Μποζίνη, Αδάμ, Σαμπάλη και Συμεωνίδη.

u03A6u03A9u03A4u039F u03A0u0391u0399u0394u0399u039Au039Fu03A5  u0393u0391u03A3 u0395u0394u0395u03A3u03A3u0391u03A3

Η ομάδα της Έδεσσας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι με τους Μποζίνη και Σαμπάλη, να φτάνουν εύκολα στο καλάθι της Αριδαίας. Το 1ο δεκάλεπτο βρήκε την ομάδα του ΓΑΣ να έχει αποκτήσει ένα προβάδισμα 5 πόντων (17-12). Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ παρουσιάστηκε ακόμη καλύτερος τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Με τον Μποζίνη να σκοράρει βοηθούμενος από τον Συμεωνίδη και τον Σαμπάλη, κατάφερνε να διατηρεί ένα σταθερό προβάδισμα το οποίο σταδιακά μεγάλωνε. Το ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα του ΓΑΣ να προηγείται με 38-22.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αριδαίας προσπάθησε να ανατρέψει την κατάσταση κυρίως με τον Βόλτση, που αποτέλεσε την επιθετική αιχμή της ομάδας. Ο ΓΑΣ παρά το «φόρτωμα» των παικτών του με φάουλ, κατάφερνε να συντηρεί μια διαφορά κοντά στους 10 πόντους, με τον Λουκόφτση να πετυχαίνει 7 πόντους σε αυτό το διάστημα.
Το τέλος του παιχνιδιού βρήκε τους παίκτες του ΓΑΣ Έδεσσας να πανηγυρίζουν την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με 56-48.
Δεκάλεπτα: 17-12, 38-22 (ημιχ.), 46-34, 56-48 (τελικό).
ΓΑΣ Έδεσσας (Μπιτέρνας) Καίσαρης, Καϊλίδης 2, Λουκόφτσης 7, Τεντζέρης, Αδάμ 2 Σαμπάλης 10, Γάτσος, Συμεωνίδης 5(1), Παπαδόπουλος, Μποζίνης 30 (2), Σινιόσογλου.
Την Κυριακή 30/11 το παιδικό του ΓΑΣ αντιμετωπίζει την ομάδα του Ζαφειράκη Νάουσας στις 10:00 το πρωί στο ΔΑΚ Έδεσσας.