Σημαντική νίκη πέτυχαν οι νεανίδες του Πανεδεσσαικού την περασμένη Κυριακή στο ΔΑΚ Έδεσσας απέναντι στον Σκυδραικό. Μετά το πρώτο αναγνωριστικό δεκάλεπτο όπου οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τις άμυνες να κυριαρχούν, ήρθε στο δεύτερο το επιθετικό ξέσπασμα των παιχτριών της εδεσσαικής ομάδας όπου με ένα επιμέρους σκορ 22 – 04 έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενες με διαφορά 18 πόντων.Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αισθητά καθώς τα πολλά φάουλ ανάγκασαν και τις δύο ομάδες να παίξουν αργό μπάσκετ με τον Πανεδεσσαικό να διατηρεί καθ όλη τη διάρκεια του μια διαφορά 18 πόντων.

panedessaikos LOGO

Επόμενο ματς για τις Νεανίδες του Πανεδεσσαικού την ερχόμενη Κυριακή 7/12, στο ΔΑΚ Έδεσσας απέναντι στην ΑΓΕ Πιερίας στις 12:00.

Δεκάλεπτα: 1ο(10-10), 2ο(22-04)32-14 ημίχρονο, 3ο(12-11)44-25, 4ο(06-10)50-35 τελικό.

Πανεδεσσαϊκός(Μίλτσης Γεώργιος):Λυμπάρη Μ. 13 (2τρ, 5β), Ιωαννίδου Κ 7 (1β), Μποζίνη Χ. 3(1τρ), Παζάρκα Ε. 9 (3τρ), Σιάντη Ε. 2, Σιβένα Κ. 9 (1β), Καρτσαμάρη Ε. 3(3β), Κέτσου Μ. 4, Κύκου Α.