Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα μίνι της ΕΚΑΣΚΕΜ και η δεύτερη ομάδα του ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΥ, επικρατώντας εκτός έδρας σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με ανατροπές του Εύαθλου Μ. Πολυκάστρου με 33-38, για τον Δ’ όμιλο του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του, με τους αθλητές της φιλοξενούμενης ομάδας να παίζουν ψυχωμένα στα τελευταία κρίσιμα λεπτά απέναντι στα μεγαλύτερα κορμιά των αντιπάλων τους. Επόμενος αγώνας για το τμήμα αυτό το προσεχές Σάββατο στα Γιαννιτσά, με αντίπαλους τους Ικάρους.

panedessaikos mini 1 selfie

Δεκάλεπτα: 1ο(13-10), 2ο( 08-08) 21-18 ημίχρονο, 3ο(06-11)27-29 , 4ο(06-09) 33-38 τελικό.

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ(Πούφλη): Ζήμνας 24, Τακατζόγλου, Κυριακού Π. 2, Σαββάκης Κ. 2, Κοκκονός 6, Θεοδωρίδης Θ. , Νάνος, Δήμου 4, Κυριακού Α. , Παπαδόπουλος, Πράπας.