PANEDESSAIKOS 1 MINI 2015

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 1- ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 68-41

Παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό μπάσκετ, η πρώτη ομάδα μίνι του Πανεδεσσαϊκού επικράτησε εύκολα στο τοπικό ντέρμπι του ΓΑΣ με 68-41. Ο γηπεδούχος Πανεδεσσαϊκός επέβαλε από την αρχή το ρυθμό του και προηγήθηκε με 19-04 στο πρώτο δεκάλεπτο βάζοντας τις βάσεις για την επικράτηση. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Μποζίνη οι θεωρητικά φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν το σκορ με το παιχνίδι να τελειώνει σχετικά νωρίς. Οι «πράσινοι» για ακόμη έναν αγώνα στηρίχθηκαν στον γρήγορο ρυθμό και την καλή κυκλοφορία της μπάλας δείχνοντας σημαντική βελτίωση παιχνίδι με παιχνίδι. Οι προπονητές των δύο ομάδων μοίρασαν το χρόνο συμμετοχής στο σύνολο των παικτών που διέθεταν στον πάγκο τους με τους «μικρούς» των δύο ομάδων να αποδεικνύουν ότι το Εδεσσαϊκό μπάσκετ έχει πολύ μέλλον. Επόμενος αγώνας για τον Πανεδεσσαϊκό 1 το προσεχές Σάββατο στην Σκύδρα με τον τοπικό Σκυδραϊκό.

Δεκάλεπτα: 1ο(19-04), 2ο(18-15)37-19 ημίχρονο, 3ο(19-11)56-30, 4ο(12-11)68-41 τελικό.

Διαιτητής: Χατζηχαρίσης

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ(Αναστασιάδης): Σταυρακίδης 2, Μίσιος 6, Γιάτσος 27, Κοβάτσης 2, Γιαννούλτσης 8, Καραϊσαρίδης 2, Γκελάτζε 4, Κληντσάρης 4, Στογιάννης, Γκουγκούδης, Γρουίτσης, Καζίας 10, Καραντουμάνης.

ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ(Μπιτέρνας): Πασιαλής, Καϊλίδης 6, Κύρκος, Βλαδίκας Χ. 2, Μποζίνης 26(2), Τεντζέρης, Ρέππας, Σταυρόπουλος, Γάτσος, Συμεωνίδης 4, Παπαδόπουλος 3, Βλαδίκας Θ.