Φ.Ο. Αριδαίας – Πανεδεσσαϊκός 34-66
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 2015-2016 ΜΙΝΙ 7
Στην πρώτη τους φετινή εμφάνιση, οι αθλητές του τμήματος μίνι του Πανεδεσσαϊκού πέρασαν εύκολα από την Αριδαία, επικρατώντας του τοπικού Φ.Ο.Α. . Οι “πράσινοι” μπήκαν απο την αρχή δυνατά και τρέχοντας σε όλο το γήπεδο προηγήθηκαν στο 1ο δεκάλεπτο με 08-22. Το δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο έπεσε ο ρυθμός του αγώνα αδικαιολόγητα, με τους γηπεδούχους όμως να μη μπορούν να αντιδράσουν σε κανένα σημείο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Έδεσσας έδειξε ότι είχε ακόμη δυνάμεις, ανοίγοντας την ψαλίδα του σκορ ακόμη περισσότερο, επικρατώντας με το ευρύ 34-66. Απουσίασαν οι ψηλοί της νικήτριας ομάδας Γιάτσος και Στογιάννης λόγω σχολικών υποχρεώσεων. Επόμενως αγώνας για τον Πανεδεσσαϊκό την 20/3 στο ΔΑΚ Έδεσσας, όπου υποδέχεται θεωρητικά ως γηπεδούχος στο τοπικό ντέρμπι τον ΓΑΣ Έδεσσας.

Δεκάλεπτα: 1ο(08-22), 2ο(08-12)16-34 ημίχρονο, 3ο(12-11)28-45, 4ο(06-21)34-66 τελικό.

Φ.Ο. Αριδαίας(Αποστολίδης):Πετρούδης 2, Τζουνίδης, Κούρτι, Λίπο 2, Ατανάσοφ 8, Παυλίδης 1, Ασβεστόπουλος 1, Κεχαγιάς 2, Δίου 5, Χαρμπαλίδης, Ζέρζης 6, Μπίνος 7.

Πανεδεσσαϊκός(Αναστασιάδης): Κυριακού 6, Νάνος 9, Γιαννούλτσης 16(1), Καραϊσαρίδης 9(1), Καζίας 2, Σταυρακίδης 9(1), Μίσιος 1, Γκουγκούδης 8(2), Κληντσάρης 2 (8 ασίστ), Κοβάτσης 2, Σίπκας 2.