Η Ελπίδα Έδεσσας έχασε για μια ακόμη φορά, αυτήν τη φορά στην έδρα του Άρη Λουτρακίου παρ’ ότι κέρδιζε στο ημίχρονο 1-2. Με μία κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε ως δεύτερη λανθασμένα ο παίκτης της Ελπίδας Έδεσσας Αδάμ γράφοντας στο φύλλο αγώνα ο διαιτητής κ. Μιχαλόγλου ότι έδωσε την πρώτη στο 30` λεπτό. Στο 29′ λεπτό ισοφάρισε ο Σπρίτος από φάουλ λίγο έξω από την περιοχή ενώ ο διαιτητής κος Μιχαλόγλου αφήνοντας το παιχνίδι από την ισοφάριση του 29` μέχρι και το 34` δεν ανέδειξε καμία κίτρινη κάρτα σε κανέναν παίκτη από τις δύο ομάδες. Μετά την λανθασμένη αποβολή εις βάρος της Ελπίδας στο 76` ο Άρης Λουτρακίου με παίκτη παραπάνω γύρισε το παιχνίδι στο 78` με γυριστό ασύληπτο σουτ του Σπρίτου στο παραθυράκι του Πασχαλίδη. Ο Άρης Λουτρακίου έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο στο β` ημίχρονο και σε καμία περίπτωση δεν άξιζε να κερδίσει το παιχνίδι έχοντας ο αντίπαλος έναν παίκτη λιγότερο διότι τέτοιο τρανταχτό λάθος έχει να γίνει πάρα πολλά χρόνια στα ερασιτεχνικά γήπεδα από διαιτητή. Ο Διαιτητής κος Μιχαλόγλου δεν είχε γραμμένη την πρώτη κίτρινη κάρτα πουθενά, πράγμα που έκανε κατά την ολιγόλεπτη διακοπή όταν φώναξε το διαιτητικό τρίο στα αποδυτήρια. Αλλοίωση αποτελέσματος και ξαναγράφω “κρίμα στην πολύ καλή ομάδα του Άρη Λουτρακίου που παίρνει τη δόξα ο διαιτητής του αγώνα αφού το σκόρ ήταν 2-2 και έδειξε ότι στην έδρα της παίζει πολύ καλό και ποιοτικό ποδόσφαιρο και θα μπορούσε χωρίς αυτήν τη λανθασμένη απόφαση να νικήσει.”.