Ακόμη μια βαριά ήττα για τον Μακεδονικό Έδεσσας φέτος κόντρα στον δυνατό και φιλόδοξο Άρη Λουτρακίου.

Οι βυσσινί με σύνθεση ανάγκης καθώς οι πολλοί τραυματισμοί και οι επαγγελματικές υποχρεώσεις των παικτών έφεραν την ομάδα με μόλις 11 παίκτες στο γήπεδο και τον Ροδίντση, αν και τερματοφύλακας, να αγωνίζεται στο δεξί άκρο της άμυνας. Το Λουτράκι στον αντίποδα εμφανίστηκε σοβαρό και με διάθεση να καθαρίσει το ματς από το 1ο ημίχρονο, όπως και τα κατάφερε. Στο 8′ το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ του Πατετσίνη με προβολή ύστερα από παράλληλη του Ζουμπουλίδη. Στο 10′ οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με κεφαλιά του Μπέλιου. Ο Μακεδονικός μείωσε προσωρινά με διαγώνιο σουτ του Μαδεντζόγλου ύστερα από κάθετη του Καλογιάννη. Στο 25′ ο Βασιλόπουλος έκανε το 3-1 και στο 32′ ο Ζουμπουλίδης το 4-1. Ο Σπρίτος με σουτ έκανε το 5-1 στο 35′ και ο Βασιλόπουλος με δύ γκολ το 38′ και στο 41′ έγραψε το 7-1 κλείνοντας έτσι το με διαφορά χειρότερο ημίχρονο στην ιστορία του Μακεδονικού. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι χαμήλωσαν ρυθμό και η άμυνα του Μακεδονικού λειτούργησε καλύτερα με αποτέλεσμα να διατηρηθεί το σκορ σε λογικά επίπεδα. Οι βυσσινί κατάφεραν να κυκλοφορήσουν με επιτυχία την μπάλα και απείλησαν σε δύο φάσεις με τον Κιουρτζίδη Ν. και με φάουλ του Μαδεντζόγλου.
Μακεδονικός Έδεσσας (Πεχλιβάνης): Γιόντης, Ροδίντσης, Κιουρτζίδης Ν., Καλογιάννης, Τζηκόπουλος, Καραγιάννης, Πατετσίνης, Χαραλάμπους, Στανίσης, Μαδεντζόγλου, Λατίφι.