![](https://edessanews.gr/wp-content/uploads/2022/03/IMG-a1f6f3ce0545010a03fe1edf1b562d49-V.jpg)
2 χάλκινα για τον Α. Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ στο 1ο προκριματικό πρωτάθλημα της Ένωσης Ταεκβοντο Βορείου Ελλάδας που πραγματοποιηθηκε το τριήμερο 4-5-6/3 στο κλειστό γυμναστήριο Ωραιοκάστρου. Σκοπός του πρωταθλήματος, η στελέχωση της επίλεκτης ομάδας της ΕΤΑΒΕ για το 2023, διεξάγονται 3 προκριματικά πρωταθλήματα και οι αθλητές που θα συγκεντρώσουν τη μεγαλύτερη βαθμολογία ανά κατηγορία γίνονται μέλη των κλιμακίων.
![](https://edessanews.gr/wp-content/uploads/2022/03/IMG_20220308_162109_452.webp)
Ο Α. Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ συμμετείχε με 7αθλητές.
Συγκεκριμένα:
3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των πούμσε έλαβε ο Χαρίτος Γεράσιμος
3η θέση και χάλκινο μετάλλιο για τη Χατζημπαμπίκη Ελένη στην κατηγορία -46κιλα νεανίδων ενώ χωρίς διάκριση συμμετείχαν οι : Κυριακουλακου Ελισαβετ στα πουμσε, Μαλίγκα Ελένη κατηγορία -62 κιλά γυναικών, Στουγιαννίδης Γιάννης κατ. -45κιλα παίδων, Τσακίρης Νικόλας -41 παίδων και Τρυφωνίδης Θέμης στην κατηγορια -45 κιλά παίδων.
![](https://edessanews.gr/wp-content/uploads/2022/03/IMG_20220308_162109_004.webp)
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές για τη συμμετοχή τους.
![](https://edessanews.gr/wp-content/uploads/2022/03/IMG_20220308_162109_474.webp)
Πολλοί αγώνες χάθηκαν στο πόντο την τελευταία στιγμή, αναμένουμε το επόμενο πρωτάθλημα για καλύτερα να αποτελέσματα.