Συνεχίζοντας τις εξαιρετικές εμφανίσεις εκτός έδρας όπως και στον Ολυμπιακό, έτσι στον μακρινό Διομήδη Άργους σε ένα γήπεδο που είχαν δημιουργήσει οι οπαδοί του μια εκρηκτική ατμόσφαιρα ο Αερωπός Έδεσσας είχε ψυχή και καρδιά και στο τέλος πανιγύρισε μια μεγάλη νίκη. Ένα ματς συναρπαστικό όπου οι ομάδες βαδίζανε γκολ γκολ όπου το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 14-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αερωπός πήρε τα ηνία του αγώνα παίζοντας ένα παιχνίδι πολύ πειθαρχημένο έφτασε να προηγείται μέχρι και έξι γκολ 21-27 στο τέλος οι γηπεδούχοι πιέζανε και το μόνο πουκαταφέραν ήταν να μειώσουν το σκορ. Ο εκπληκτικός τερματοφύλακας Βέρεμτσουκ φώναξε παρόν στα δύσκολα και ο πλεϊ μέϊκερ ο Μποκάρεφ που σκόραρε δέκα φορές ήταν οι βασικοί πυλώνες σε αυτήν τη νίκη του Αερωπού. Χωρίς φυσικά να υστερήσουν οι υπόλοιποι. Στο τέλος, με το σφύριγμα της λήξης, οι παίκτες του Αερωπού Έδεσσας, ο προπονητής και οι συνοδοί, πανιγυρίσαν έξαλλα τη νίκη κόντρα σε μια ομ΄δα που έχει εξασφαλίσει την Ευρωπαϊκή έξοδο.

O Aερωπός έφτασε τους 16 πόντους και βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, την ίδια στιγμή που ο Διομήδης έμεινε στους 22 ευρισκόμενος στην 4η θέση.

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 5-5, 7-7, 8-10, 10-13, 14-14 (ημχ), 14-17, 17-19, 17-24, 19-25, 21-27, 25-29

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Ζαραβίνας): Κωστούλας, Τσάκαλος 2, Τζίμπουλας 4, Τσιγαρίδας 4, Τσβίγετιτς, Τερλέτσκι, Ασβεστάς 3, Χατζηκωνσταντίνου, Καϊμακάμης 2, Τότος 1, Μπετζιλαλί 2, Μάνθος 4, Μπεκιάρης, Άντζελιτς, Ζίβκοβιτς 2, Λιόλιος 3.

ΑΕΡΩΠΟΣ (Τούτσης): Κωστακίδης 5, Τσέλιος, Γιοβάνοβιτς 2, Μήγγας 1, Κράλλης 2, Σεμεντσένκο, Βέρεμτσουκ, Κουκουτσίδης 4, Μποκάρεφ 10, Νέλσον, Γιαννούσης, Μπούλκιν 2, Γεωργαλής, Παπαγιάννης 3.