Η Ελπίδα Έδεσσας φιλοξένησε στο γήπεδο του Κλεισοχωρίου τον Ηρακλή Γαρεφείου για την 15η αγωνιστική.

Ο Ηρακλής Γαρεφείου στάθηκε καλά στο γήπεδο ως φιλοξενούμενη στο πρώτο μισό και χάνοντας τις ευκαιρίες η Ελπίδα Έδεσσας σε μια αντεπίθεση ευδοκίμησε με ένα πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή ο Παρασκευάς στο 27` γράφοντας το 0-1.

Η Ελπίδα Έδεσσας σε ένα ξέσπασμα ισοφάρισε με τον Τσάτσε με κοντινό πλασσέ στο 34`, ενώ 5 λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματά της με τον Δεληκώστα. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος για την γηπεδούχο ομάδα και πάλι με τον Τσάτσε επειτα από εύστοχο πέναλτυ γράφει το 3-1.

Ο Αμυντικός Τάσος Παγιούλας σε μια από τις πολλές εξορμήσεις του γράφει το 4-1 ενώ λίγο πριν γίνει αλλαγή ο Δεληκώστας γράφει το 5-1 στο 80`.

Τέλος ο Παγιούλας διεύρυνε περαιτέρω το σκορ στο 88` γράφοντας το τελικό 6-1. Πολύ καλή η παρουσία του Απάζογλου που μοίραζε ασιστ καθώς είχε και δύο δοκάρια. Το πρωτάθλημα συνεχίζεται με τις δύο προπορευόμενες ομάδες Ελπίδα Έδεσσας και Θύελλα Σαρακηνών να ετοιμάζονται για το μεταξύ τους ντέρμπι μέσα στους Σαρακηνούς!