Συνέχισε το νικηφόρο σερί του ο Μακεδονικός Έδεσσας με σπουδαία εμφάνιση και σκορ 3-0 απέναντι στον Απόλλωνα Ραχώνας.

Οι βυσσινί επέβαλαν εξ αρχής τον ρυθμό τους και με ένα εκρηκτικό 10λεπτο προηγήθηκαν 3-0 στο ημίχρονο. Στο 21′ ο Καραγιάννης άνοιξε το σκορ με σουτ ύστερα από ομαδική ενέργεια και παράλληλη πάσα του Καλογιάννη. Αξιόλογη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με σουτ που απέκρουσε ο Μανωλάκης. Στο 29′ ο νεαρός Πασιαλής διπλασίασε τα τέρματα του Μακεδονικού εκμεταλλευόμενος ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε σουτ του Παλημάνη και στο επόμενο λεπτό ο Παλημάνης έκανε το 3-0 αφού πρώτα πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ήταν μέτριος σε θέαμα και οι παίκτες του Μακεδονικού κράτησαν με σχετικη ευκολία το σκορ.
Την επόμενη αγωνιστική ο Μακεδονικός θα αγωνιστεί στο Μαυροβούνι.

Μακεδονικός Έδεσσας (Ουζούνης): Μανωλάκης, Σουλιώτης, Κιουρτζίδης Β. (46′ Ασβεστόπουλος), Καλογιάννης (74′ Μακρίδης), Πασιαλής, Καραγιάννης, Παπαδόπουλος, Γάτσης (60′ Κιουρτζίδης Ν.), Τεντζέρης (88′ Μπουρδάνης), Σκούλης, Παλημάνης.