Η προετοιμασία ολοκληρώθηκε εχθές το μεσημέρι στο Ριζάρι με τον τεχνικό του Εδεσσαϊκού Αλέκο Κουρτογλου να συμπεριλαμβάνει στην αποστολή όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές. Αναλυτικά πήρε μαζί του, τους :

Τεντζέρη,Βαλαβάνη Μωυσίδη,Καλαμπάκα,Γιαννόπουλο,Κουκουλεκη Τ. Αβραμιδη, Κεραμυδα,Μαυροπουλο,  Προύντση, Τεμερτζόγλου, Κατικαρίδη, Κουκουλεκη Τ.,Μισκο, Σουκια, Μυλωνά Γ., Σπαρτιάτη,Φουδούλη, Ντόγο και Ταουσιανη.

Σέντρα στο ματς

10ο λεπτό της συνάντησης δεν έχουμε κάτι αξιόλογο

12ο λεπτό πολύ καλό σουτ του Μπρατσιανι αουτ

15ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Μακεδονικό με τον Γαρύφαλλο

Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημίχρονου, πρώτη καλή για τον Εδεσσαϊκό μετά από κόρνερ του Ντογου ο Γιαννόπουλος γύρισε με τον Κατικαρίδη να μην προλαβαίνει για λίγο

27ο λεπτό πολύ καλή απόκρουση του Τεντζέρη σε σουτ, στην συνέχεια της φάσης επιθετικό φάουλ πάνω στον goalkeeper του Εδεσσαϊκού

30ο λεπτό καθαρό φάουλ στον Τεντζέρη δεν το δίνει ο ρεφερυ έντονες οι αποδοκιμασίες

Κίτρινες κάρτες σε Ντόγο, Κουκουλεκη, Μεληκιωτη

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ

1-0 ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με κοντινή προβολή του Σπαρτιάτη μετά από υποδειγματικη εκτέλεση φάουλ του Ντογου

Ημίχρονο

Εδεσσαϊκός – Μακεδονικός 1-0

Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο

55ο λεπτό πολύ αυστηρό φάουλ για τον Μακεδονικό σε καλό σημείο

Στο εξωτερικό δοκάρι η μπάλα μετά από εκτέλεση του Τσουκανη

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 2-0

Και πάλι ο Σπαρτιάτης με πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από ασίστ του Tαουσιανη, ο Εδεσσαϊκός διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας μας

Αλλαγή θα βγει ο Σπαρτιάτης και θα μπει ο Σουκιας

Δεύτερη κίτρινη ο Μωυσίδης, με δέκα παίκτες ο Εδεσσαϊκός τα τελευταία είκοσι πέντε λεπτά